Jump to content

[CZ/SK] Československý pokec :)


ZelvaCZ

Recommended Posts

Zdravím všechny,

tak jak se vám hraje KSP? MnÄ› se nový update 0.20 teda dost líbí, zvlášť ty sedaÄÂky na rovery :)

Dál se také vÄ›nuji pÃ…â„¢ekladu wiki do ÄÂeÅ¡tiny - nÄ›kdo tajemný to pÃ…â„¢ekládá se mnou, ale když pÃ…â„¢eloží "A Stayputnik Orbiter" na "Orbitující orbitaÄÂní sonda Stayputnik", tak to moc dobÃ…â„¢e nevypadá. A tak hledám nÄ›koho dalšího, kdo by mi s tím pomohl, pÃ…â„¢ece jen to je užiteÄÂná vÄ›c :)

S pozdravem, Želva.

Edited by Vanamonde
Fixed font for the title.
Link to comment
Share on other sites

ÄŒau!

Jsem rád, že nÄ›kdo obnovil ÄŒesko-Slovenskou diskuzi po tom nemilém incidentu na fóru. Já taky obÄÂas pÃ…â„¢ekládám wiki do ÄÂeÅ¡tiny, ale toho Stayputnika jsem fakt nepÃ…â„¢eložil já :D Jinak se jeÅ¡tÄ› pokouším udÄ›lat video o 0.20 a zaÄÂínám nÄ›jakou sérii z KSP.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒest kerbonautice! :)

@ ZelvaCZ, wiki jsem taky tak nÄ›jak zaÄÂal pÃ…â„¢ekládat (zatím jen pÃ…â„¢eklad stránky o DunÄ› do CZ), takže sice nejsem tím tajemným o kom mluvíš (nÄ›co takového bych ze sebe fakt nevypustil :D), ale taky se zaÄÂínám pomalu podílet... až skonÄÂí zkouÅ¡kové, snad se do toho vrhnu více :)

Jinak jo, rovery jsou v tÄ›ch posledních verzích super, ale já už se spíš nemůžu doÄÂkat toho, až budeme moct nÄ›jak využívat suroviny :) taky nÄ›jaký ten provozuschopnÄ›jší IVA (myslím pohybovat se po lodi a tak)...

KSP hraju jinak už nÄ›co pÃ…â„¢es rok a pomÄ›rnÄ› dost se v tom vÅ¡em už vyznám, na vÅ¡ech tÄ›lesech jsem už pÃ…â„¢istál (vÄÂetnÄ› jeÅ¡tÄ› tehdy neupraveného Moho, kde to byl fakt hardcore), takže kdyby kdokoliv potÃ…â„¢eboval s ÄÂímkoliv pomoct, rád tÃ…â„¢eba i po skypu, TS nebo tak pomůžu, pokecám nebo vůbec zapísmenkuju s kýmkoliv kdo má zájem a hraje tadytu úžasnou hru :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja som založil prvý CZ SK pokec,ešte pred katastrofou xD.

A na anglinu som sa nikdy neuÄÂil a furt som z nej mal jednotky takže anglina není problém,ale ten Stayputnik lol.

Rád by som požiadal N3X15 aby nám urobil na wiki

Link to comment
Share on other sites

zdravím :) už jsem psal do druhého threadu. Hraju asi mÄ›síc a jeÅ¡tÄ› k tomu z pÃ…â„¢estávkami, ale uÄÂím se to asi rychle :D momentálnÄ› Ã…â„¢eším problém s instalací, nikde ve složce se hrou nemůžu najít svoje savy (ale fungují :D) a nefungují mi printscreeny a tak. VÅ¡echno fungovalo, dokud jsem si kvůli státnicím pro jistotu (místo uÄÂení jsem hrál :D) neodinstaloval KPS a zpátky mi to nÄ›jak nechce vÅ¡echno dobÃ…â„¢e fungovat :-/

Link to comment
Share on other sites

Na wiki už jsme ;) kdokoliv registrovaný může upravovat stránky s postfixem /cs (např Kerbin/cs)... ;)

@ThomasCZ - ty savy jsou ve složce KSP/saves/nazev_profilu ;)

Link to comment
Share on other sites

No, to si právÄ› taky myslím :D ale když si to savy zálohuju, hru smažu a nainstaluju znovu, tak se mi tam objeví savy asi tak týden starý, kde mi chybí moje meziplanetární vesmírná stanice a tu jsem budoval z velkým úsilím :D A navíc když si založím novou hru a uložím, tak se mi tam nevytvoří složka se savem a pÃ…â„¢itom ve hÃ…â„¢e normálnÄ› funguje. Musím to zkusit celý nÄ›jak pÃ…â„¢einstalovat, možná i zaÄÂnou od zaÄÂátku :-/ v 0.16.1 mi vÅ¡echno krásnÄ› fungovalo a od 0.20 to blbne

Link to comment
Share on other sites

Toooo je divný no... jako clean instalací to urÄÂitÄ› vyÃ…â„¢ešíš :) prostÄ› si to tam vÅ¡ecko zkopÄÂi nanovo originál, staré smaž a do toho nového si hoÄ kdyžtak jen ty savy a mÄ›lo by to být ok :) jinak meziplanetární vesmírná stanice, jo? To jakože je na orbitÄ› Kerbinu nebo kolem Kerbolu? :)

Link to comment
Share on other sites

S tou stanicí je to složitÄ›jší :D zaÄÂala jako klasická stanice okolo Minmusu. Potom mÄ› napadlo, proÄ neudÄ›lat spíš takovou vÄ›tší meziplanetární loÄÂ, tak jsem ji tam rovnou sestavil :D Už jsem ji jen tak naneÄÂisto testoval a bez problému je schopná doletÄ›t k DunÄ› a zpátky, ale naostro to chci sjet, až mi bude fungovat printscreening :D

Link to comment
Share on other sites

mmmm pÄ›kné, pÄ›kné :) mÄ› se teÄ koneÄÂnÄ› povedlo vyladit loÄ se 3 Kerbalama, stÃ…â„¢edním roverem s tím pÃ…â„¢istávacím command podem pro 1 Kerbala, pÃ…â„¢iÄÂemž horní stage má 2 aerospiky a palivo na asi 1700 dV a meziplanetární stage je schopný dát dohromady nÄ›co pÃ…â„¢es 7000 dV, takže dohromady to dÄ›lá asi tÄ›ch 9000 dV... problém byl spíš dostat to jako jeden kus na orbitu, páĠto je celé dost těžké :)

Link to comment
Share on other sites

Sestavit na orbitÄ›? ;-) Problém vyÃ…â„¢eÅ¡en :D asi od 0.2 trochu pozmÄ›nili datovou strukturu, ty savy jsem naÅ¡el v úplnÄ› jiné ÄÂásti disku, než je instalaÄÂka :D Hodím sem fotku mého Orion One :D není to nic extra, urÄÂitÄ› se dá sestavit lepší, ale jsem na ni pyÅ¡ný :D zatím tam chybí pÃ…â„¢istávací modul (místo nÄ›j je transportní loÄ pro posádku), ten jeÅ¡tÄ› dolaÄÂuju.

goWttPR.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdarec, jak jste na tom s modama? Používáte něco? Zkušenosti? Jo a neznáte někdo nějakou fajn knížku, z které bych trochu získal základy těch matematických metod ohledně orbitální mechaniky atp.?

BTW koupili ste, koupili ste? ]:-)

Link to comment
Share on other sites

Zdarec, jak jste na tom s modama? Používáte něco? Zkušenosti? Jo a neznáte někdo nějakou fajn knížku, z které bych trochu získal základy těch matematických metod ohledně orbitální mechaniky atp.?

BTW koupili ste, koupili ste? ]:-)

NažÄÂár... no stopro používám MechJeb, hlavnÄ› kvůli tomu infu co ukazuje :) dřív jsem jeÅ¡tÄ› používal NovaPunch pack (luxusní balíÄÂek souÄÂástí) a plánuju ho v 0.21 zaÄÂít znovu používat :)

Zkušenosti už mám osobně řekl bych docela dobré... :) stock rakety pro 3 Kerbaly i s Roverem na všech tělesech soustavy Kerbol, velká stanice na orbitě Kerbinu a nad Münem, mezi kterými funguje "Mün Taxi" (inspiroval jsem se Scottem Manleym)...

Místo knížky bych doporuÄÂil videa na Youtube od uživatele "Scott Manley", ale spíš se od nÄ›j nauÄÂíš orbitální mechaniku jako takovou (principy a tak), co se týká matematických propoÄÂtů, moc tÄ› toho nenauÄÂí, ale ve hÃ…â„¢e to není vůbec potÃ…â„¢eba vzhledem k tomu, že kolik dV ti zbývá ti ukazuje MechJeb, výšku taky a Periapsis a Apoapsis vidíš na mapÄ› :)

Pokud bys chtěl, napiš mi na skype "fyzzicek", rád pokecám s někým z komunity a můžem vyměňovat zkušenosti :)

A ano, asi pÃ…â„¢ed rokem jsem koupil :)

Edited by Fyzzi
Link to comment
Share on other sites

Zdravim ÄÂesky hovořící a pÃ…â„¢idávám svoji ruku k dílu na ÄÂeské verzi wiki. Prozatím se pustím do doladÄ›ní ovládání, potom se pÃ…â„¢eladím asi na Getting Started nebo rovnou popisky jednotlivých stock dílů.

V rámci tohoto tady: Našel někdo někde, jak by se dala hra samotná lokalizovat? Bylo by super ji přeložit pro ostatní spolukrajany, aby se rozšířila i v naši zemi její popularita :)

Link to comment
Share on other sites

ÄŒau :) hra samotná zatím pravdÄ›podobnÄ› žádnými lokalizacemi nedisponuje, vzhledem k tomu, že je to teprve alpha... ale až to bude možné, urÄÂitÄ› bych do toho Å¡el taky :)

Link to comment
Share on other sites

Já se tak těším na 0.21 :D Nový Mun vypadá nádherně, o úpravě KSC ani nemluvím :cool:

Jinak jestli o tom nevíte, hodnÄ› rozvinutá diskuze ÄÂeské komunity KSP je na kosmonautix.cz :)

Ohledně překladu mě napadlo se ozvat vývojářům, že kdyby nám k tomu dali instrukce, s překladem bychom si pohráli :) Ale trochu mi to přijde jako kravina

Link to comment
Share on other sites

Zatím bych do toho neÅ¡el, protože se podle mÄ› drtivá vÄ›tÅ¡ina textu ve hÃ…â„¢e jeÅ¡tÄ› bÄ›hem vývoje hry zmÄ›ní, takže by to byla zbyteÄÂná práce... nicménÄ› v momentÄ›, kdy zaÄÂnou s optimalizací kódu, budeme mít myslím ÄÂasu dost :)

Link to comment
Share on other sites

Zdravím :) Podle mÄ› je lokalizace celkem zbyteÄÂná, textů ve hÃ…â„¢e moc není a dá se v tom v pohodÄ› vyznat i v angliÄÂtinÄ› :) Plus k tomu jeÅ¡tÄ› to, že hodnÄ› názvů je "odborných" a stejnÄ› by se pÃ…â„¢ekládali Å¡patnÄ› :) Z modu používám jenom KW Rocketery (tuším, že se tak jmenuje), protože mi v základní hÃ…â„¢e chybí kryty na stage s družicemi a podobnÄ›, jinak je hra super hratelná i sama o sobÄ› :)

Link to comment
Share on other sites

Nazdar, ÄÂásteÄÂná lokalizace alespoň u souÄÂástek by nebyl problém, jejich texty jsou uloženy ve složce Kerbal Space Program\GameData\Squad\Parts\, kde když se proklikáte vždy k dané souÄÂásti tak v souboru part.cfg jsou umísteny texty. Ostatní herní texty jsou ve složce KSP_Data v souborech koncovkou .assets kde už je ale jejich editace složitÄ›jší.

Link to comment
Share on other sites

Nazdar, ÄÂásteÄÂná lokalizace alespoň u souÄÂástek by nebyl problém, jejich texty jsou uloženy ve složce Kerbal Space Program\GameData\Squad\Parts\, kde když se proklikáte vždy k dané souÄÂásti tak v souboru part.cfg jsou umísteny texty. Ostatní herní texty jsou ve složce KSP_Data v souborech koncovkou .assets kde už je ale jejich editace složitÄ›jší.

Díky za tip, kouknu se na to. Mám za sebou pár nemalých překladů a wikina se taky zatím překládá jak po másle :)

Hádám, že ty popiskové texty se urÄÂitÄ› mÄ›nit už nebudou, protože jsou psány rádoby vždy vtipnou formou.

Pro zaÄÂátek se pustím do tÄ›ch souÄÂástek a pokusím se i prohrabat skrze tutoriály, který by pro ÄÂecháÄÂky nehovořící eng mohli staÄÂit k pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Zatiaľ celkom obstojne zvládam *.cfg konfigurácie a trochu aj zmeny textúr - odskúšané mám zatiaľ dve metódy, ako previesť niektoré *.mbm do *.png, png editovať a vnútiť do hry.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak som na kerbalspaceprogram.com vyložil zopár svojich pluginov:

http://kerbalspaceprogram.com/experimental-scramjet-engines/ - SCRAMJet,

http://kerbalspaceprogram.com/nuclear-reactor/ - jadrový reaktor

http://kerbalspaceprogram.com/service-module/ - servisné moduly

http://kerbalspaceprogram.com/fuel-tanks/ - nejaké nádrže,

http://kerbalspaceprogram.com/small-sized-engines-and-rcs-thrusters/ - malé motorÄÂeky.

Kritika, prípadne nápady sú vítané.

Link to comment
Share on other sites

This thread is quite old. Please consider starting a new thread rather than reviving this one.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...