Jump to content

Juzni Slaveni, ovdje smo.


comando222

Recommended Posts

BTSM je stvarno dobra ideja i Å¡teta Å¡to Squad nije poÄÂeo s tim. Nema smisla odmah otkljuÄÂavati Mk-1 kapsulu, a tek kasnije upravljaÄÂke jezgre. Ja ga ne koristim jer sam Career igrao dva puta i dosadilo mi je, izmorilo me grindanje.

Od ovih Å¡to sam naveo, novi su mi ChopIt koji je super stvar u kombinaciji s KAS-om, i PlanetShine koji apsolutno preporuÄÂujem jer stvara puno jaÄÂi dojam bivanja u svemiru, a ne Å¡teti framerateu.

Skinuo sam CollisionFX, First Person EVA i Nebula EVA Handrails, pa ću i to isprobati...

Link to comment
Share on other sites

BTSM je stvarno dobra ideja i Å¡teta Å¡to Squad nije poÄÂeo s tim. Nema smisla odmah otkljuÄÂavati Mk-1 kapsulu, a tek kasnije upravljaÄÂke jezgre. Ja ga ne koristim jer sam Career igrao dva puta i dosadilo mi je, izmorilo me grindanje.

Da, ali su stock career i BTSM potpuno razlicita iskustva...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima, pozdrav iz hrvatske, tek sad vidim ovaj thread , igram ksp već 2 godine otprilike ali nisam ÄÂesto na forumu :D

Jedva ÄÂekam novi update sa novom aerodinamikom, volio bi da ubace bolja vizualna oÅ¡tećenja iako je ovo ok Å¡ta su već napravili

Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/qvIYwWp

Evo jedna sa trenutne 0.90 verzije, iz karijere.

Mun i Minmus sam dobro savladao ali nisam iÅ¡ao dalje od njih, ÄÂekaju me 2 velike misije na Dunu pa mi se neda sad igrat, jer treba baÅ¡ sve dobro isplanirat.

InaÄÂe gledam videa KSP od Scot Manley-a na youtube , on mi je jedan od najboljih.

Edited by zoranbrasnjo
Link to comment
Share on other sites

:D naravno, ovako je lakše!

samo da spomenem BTSM mod u prethodnim komentarima, mislim da je to stvarno dobra ideja jer prvi put kad sam poÄÂeo igrati karijeru bilo mi je malo glupo Å¡ta poÄÂinjeÅ¡ sa kapsulom i posadom, prvi letovi u stvarnosti nisu bili sa posadom, znam da squad želi da sve bude zabavnije nego realistiÄÂnije ali u ovom sluÄÂaju mi jezabavnije da nema posade u poÄÂetku.

Ili da ubace neke "chrash test dummies" umjesto kerbalaca, kad sam već kod toga volio bi da ubace u unutarnje prostore "pressurization" opciju, tlak u kabini, kisik...

Link to comment
Share on other sites

Istina, to su sve dobre ideje. ViÅ¡e nego jednom sam predlagao Squadu da u poÄÂetak karijernog naÄÂina simulatora ne stavljaju odmah Kerbale, Å¡to je odmah na nož doÄÂekala dežurna djeÄÂja posada trolova. Isti oni koji su napadali Ferram Aerospace Research i Deadly Reentry. I gle - sad će ih ukljuÄÂiti u

MeÄ‘utim karijerni naÄÂin mi je dosadio, a kako i neće nakon tri pokuÅ¡aja?

markothefan1, tko će ti reći? :D

btw lijepa letjelica.

Edited by lajoswinkler
Link to comment
Share on other sites

Hvala, onaj novi offset&rotation feature radi ÄÂuda.

Sad mogu napokon napravit nešto šta izgleda zanimljivo, nevolim kad su mi ružne i visoke letjelice.

U ovom sluÄÂaju imam 2 kapsule u jednoj letjelici, radi XP-a kerbalaca, povedem nekoga ÄÂisto da stavi zastavu i odradi neki science da dobije xp, uvijek je dobra stvar povest nekoga sa sobom (Y).

InaÄÂe igram flight simulatore ali ni jedan nema opciju da možeÅ¡ izgradit vlastitu letjelicu ili modificirat postojeću, osim x-plane ali on je prekomliciran, nema neko user friendly suÄÂelje za te stvari.Kad se pojavio KSP jednostavno sam bio oduÅ¡evljen, možeÅ¡ radit svoje rakete i letjelice i joÅ¡ možeÅ¡ ić na druge planete, Å¡to sam jedino mogao u Orbiteru. Neznam jel znate za Orbiter , to je baÅ¡ simulacija i dosta je teÅ¡ka ali imaju miljon addonova pa se može dobro vizualno urediti, rade na novoj verziji za 2015.

Link to comment
Share on other sites

IskuÅ¡ao sam Orbiter prije nekoliko godina i odbilo me to Å¡to je jako user-unfriendly, a i to Å¡to je dosta ružno izgledao. Doslovno kao da maÄÂku staviÅ¡ u pilotsku kabinu i Å¡to sad? Eto, imaÅ¡ tipke i vozi. LOL

OK je kao ozbiljni simulator, ali previše za mene.

Link to comment
Share on other sites

Istina, to su sve dobre ideje. ViÅ¡e nego jednom sam predlagao Squadu da u poÄÂetak karijernog naÄÂina simulatora ne stavljaju odmah Kerbale, Å¡to je odmah na nož doÄÂekala dežurna djeÄÂja posada trolova. Isti oni koji su napadali Ferram Aerospace Research i Deadly Reentry. I gle - sad će ih ukljuÄÂiti u

MeÄ‘utim karijerni naÄÂin mi je dosadio, a kako i neće nakon tri pokuÅ¡aja?

markothefan1, tko će ti reći? :D

btw lijepa letjelica.

Pa onda sam ovdje slobodan ÄÂovik...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Evo i stotog posta za mene :)

Dakle, poÄÂeo sam karijeru prije 3-4 dana i dogurao do ramjeta. Napravio sam spaceplane (ili raketoplan ako se ne varam) sa mk2 dijelovima, ali najveća periapsa koju sam postigao je nekih 50 km. ÄŒini mi se kao nemoguća situacija jer bez RAPIER-a ne mogu postići brzinu u atmosferi bez da mi kokpit izgori. Kakva su vaÅ¡a iskustva s novom atmosferom i research tree-em?

Link to comment
Share on other sites

Evo i stotog posta za mene :)

Dakle, poÄÂeo sam karijeru prije 3-4 dana i dogurao do ramjeta. Napravio sam spaceplane (ili raketoplan ako se ne varam) sa mk2 dijelovima, ali najveća periapsa koju sam postigao je nekih 50 km. ÄŒini mi se kao nemoguća situacija jer bez RAPIER-a ne mogu postići brzinu u atmosferi bez da mi kokpit izgori. Kakva su vaÅ¡a iskustva s novom atmosferom i research tree-em?

Iskreno, nikad se nisam mnogo bavio spaceplane-ovima...

Link to comment
Share on other sites

Evo i stotog posta za mene :)

Dakle, poÄÂeo sam karijeru prije 3-4 dana i dogurao do ramjeta. Napravio sam spaceplane (ili raketoplan ako se ne varam) sa mk2 dijelovima, ali najveća periapsa koju sam postigao je nekih 50 km. ÄŒini mi se kao nemoguća situacija jer bez RAPIER-a ne mogu postići brzinu u atmosferi bez da mi kokpit izgori. Kakva su vaÅ¡a iskustva s novom atmosferom i research tree-em?

Prvih sto je najteže. :D

Od Career modea sam odustao jer mi je tri puta bilo dosta, tako da u vezi toga ne mogu pomoći.

Nova atmosferska svojstva razlikuju se u 1.0.0., 1.0.1. i 1.0.2. Prvo novo izdanje bilo je jako dobro. Po meni treba joÅ¡ dosta rada oko atmosferskog modela, te treba poboljÅ¡ati rad padobrana (RealChute!) i ablacijskih Å¡titova koji stvaraju nikakav aerodinamiÄÂki uzgon.

D87A76D335EC08C08ED876DECCDFB69681E0D7DE

Ako pokuÅ¡avaÅ¡ napraviti SSTO (Single Stage To Orbit), tu ćeÅ¡ se dobro pomuÄÂiti ako ne želiÅ¡ spaljotinu. :)

Možda da napraviš konkretan raketoplan u stilu Space Shuttlea... Teško je, ali rezultat je fora.

Link to comment
Share on other sites

Prvih sto je najteže. :D

Pa trebalo je godinu dana ali baÅ¡ i nisam bio neÅ¡to aktivan do sijeÄÂnja.

Od Career modea sam odustao jer mi je tri puta bilo dosta, tako da u vezi toga ne mogu pomoći.

JSOP [Jool System Orbital Prospector] već leti prema Joolu u lovu na science bodove, a uskoro će i sonda za Dunu što će me, nadam se, približiti tim dijelovima.

Možda da napraviš konkretan raketoplan u stilu Space Shuttlea... Teško je, ali rezultat je fora.

Već sam pokuÅ¡ao i sa Mk2 i Mk3 dijelovima, ali nemam volje baktati se sa poravnavanjem centra mase i centra potiska, a ne želim mijenjati karakteristike motora, tako da će to priÄÂekati neka bolja vremena bez kontrolnih i ispitavanja.

Pozdrav iz Međimurja. Tak sam sada primjetio da postoji ovaj thread pa da se javim :)

Pozdrav i tebi! Meni je takoÄ‘er trebalo par mjeseci da pronaÄ‘em ovaj thread jer nisam zalazio u ove zakutke foruma. OdliÄÂan potpis!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
This thread is quite old. Please consider starting a new thread rather than reviving this one.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...