Jump to content

Juzni Slaveni, ovdje smo.


comando222

Recommended Posts

Nemam skener ali evo probao sam da slikam. Kad slikam bez blica bude mracno, a sa blicem imam refleksiju preko pola strane zbog glossy papira. Slikao sam bez blica pa pokusao malo da posvetlim da bi bilo citljivije... :/

8i2xtsM.jpg

Edited by Awaras
Link to comment
Share on other sites

Ne znam viÅ¡e nikoga tko kupuje ovakve ÄÂasopise. Zapravo me i ÄÂudi Å¡to se uopće tiskaju jer je to dosta zastarjela stvar. Tako da, ako negdje i jest bila neka recenzija, vidjela ju je Å¡aÄÂica ljudi.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam viÅ¡e nikoga tko kupuje ovakve ÄÂasopise. Zapravo me i ÄÂudi Å¡to se uopće tiskaju jer je to dosta zastarjela stvar. Tako da, ako negdje i jest bila neka recenzija, vidjela ju je Å¡aÄÂica ljudi.

Da znas da si u pravu... :D

Ja svet kompjutera citam manje vise iz navike jer ga redovno kupujem od 1988. godine.

Link to comment
Share on other sites

Ja ÄÂuvam jedan koji sam dobio na poklon, sa recenzijom originalne Elite, sad sam kupio pre neki mesec onaj gde je bila recenzija nove Elite Dangerous, i ovaj za Kerbal. Ranije sam ga kupovao redovno, ali onda je Internet pojeo to... Mada i dalje ima neÅ¡to u ÄÂitanju Å¡tampanog teksta, probranog ;)

I ÄÂuvati ga za uspomenu :)

Elem, pošto sam slepac koji se nije setio, mogu ja da skeniram u sredu kad se vratim kući, ako nekome treba ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja ÄÂuvam jedan koji sam dobio na poklon, sa recenzijom originalne Elite, sad sam kupio pre neki mesec onaj gde je bila recenzija nove Elite Dangerous, i ovaj za Kerbal. Ranije sam ga kupovao redovno, ali onda je Internet pojeo to... Mada i dalje ima neÅ¡to u ÄÂitanju Å¡tampanog teksta, probranog ;)

I ÄÂuvati ga za uspomenu :)

Elem, pošto sam slepac koji se nije setio, mogu ja da skeniram u sredu kad se vratim kući, ako nekome treba ;)

Igras Elite: Dangerous?

Koji ti je nick?

Link to comment
Share on other sites

Ne igram, ne još uvek barem, kao planirao sam da ga kupim u nekom trenutku, ali taj trenutak nikako da stigne... iskreno, pored KSP-a mi trenutno nije prioritet. Kad budem igrao, zavisno od toga kako se prave nikovi i likovi, ili će mi nik biti 11of10 kao i ovde i svuda, a lik Tiam Nurok (izmislio za Freelancer Discovery server) ili samo Tiam, ako direktno praviš lika. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, sad sam na poslu, noćna smena, i budući da mi je gore pomenutog posla ponestalo uglavnom, pristupio sam svom kompu kod kuće i brkam malo sa roverom koji planiram za Elcano Challenge za Eve ;)

A i napucao sam gomilu sati (bar 300) jedno nedelju dve ne gaseći igru jer je bila vrlo izmodovana pa se uÄÂitavala oko 25 minuta, tako da ima i toga... U svakom sluÄÂaju, vrlo sam navuÄÂen :D

Edit:

Elite sam prvi put igrao na C-64, kevin student mi prodao igru... sećam se da sam bio 6-7 razred i da sam igrao ceo letnji raspust, i stigao do Dangerous statusa. Sećam se da sam skakao po stanu kad sam dobio prvi put "Right on Commander" i misiju da nalovim Constrictor-a!

Zbog Frontier sam 2-3 godine skupljao pare za PC, da bih na kraju kupio 486 sa EGA monitorom i grafikom! Oh, kakav peh! Å to je najgore, nisam pojma imao za to, nego sam prvo isprevrtao svaki poslednji dinar da bih skrpio da li 20 ili 25 maraka za CD na kom je bio i Frontier kod Ognjasofta! A onda i proveo jedno 5 dana koristeći MemMaker za DOS 6.22 da bih nekako uspeo da oslobodim dovoljno konvencionalne memorije da pokrenem skalameriju, da bih dobio neÅ¡to poput ekrana za uÄÂitavanje sa kasete na C-64!

E, onda sam skupljao 250 dojÄÂe maraka za VGA monitor i grafiku :D Acer 14" <3

Na kraju sam pokrenuo igru i ubrzo naÅ¡ao neka uputstva za editovanje .exe fajla da promeniÅ¡ poÄÂetni brod, opremu koju možeÅ¡ da kupiÅ¡ (npr, da omogućiÅ¡ Class 8 Hyperdrive i Class 4 Military u FFE) u shipyard.

Na kraju sam toliko istroÅ¡io igru da mi viÅ¡e nije bilo ni do ÄÂega, ali "preÅ¡ao" sam je!

E, onda smo drugar i ja otkrili mod za Freelancer koji se zove Discovery, i ko najgori nubovi preÅ¡li sa Hamburg servera na Disco, koji je bio full Role Play, i otiÅ¡li pravac na Crete da kupimo Titana i da nam se smeju iskusniji igraÄÂi :D

No, long story short, mnogo volim KSP!

Edited by 11of10
Added content
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Istina, ne bi bilo loše sklopiti neki KSP spot s tom pjesmom. :)

Da. Kron 6. *ba-dum-tss* :D

Ili Plock ili Ablate. Ovisi o tome kako će se ponašati simulacija topline u v.1.1, a već znamo da svaka nova veća verzija poremeti jako puno toga. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ako se mene pita nekako me vise zanima Plock, bit ce zbog New Horizonsa (zahvale NASA-i i JPL-u), ali i zato jer me vise zanima problem dugog transfera nego zagrijavanja letjelice.

Ovo što kažeš je istina za 1.1. Squad se sa 1.0 izblamirao sa 4 hotfixa. Meni je iskreno 1.1 pravi 1.0.

IspriÄÂavam se na znatiželjnosti, ali budući da nas je tako malo na forumu, mogu li znati otkud si?

Link to comment
Share on other sites

This thread is quite old. Please consider starting a new thread rather than reviving this one.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...